Chráněná dílna

Chráněná dílna

V březnu 2014 vznikla chráněná dílna, která zaměstnává více než 55 % zaměstnanců se zdravotním postižením. Vznikem chráněné dílny jsme vytvořili pracovní prostředí pro zdravotně postižené a pracovně znevýhodněné občany. Díky tomu můžete nákupem výrobků a služeb splnit v souladu § 24 odst. 3 písm. B) o zaměstnanosti podmínky tzv. náhradního plnění. Obě firmy spolu nadále úzce spolupracují.


Náhradní plnění

Dne 1. října 1999 nabyl účinnosti zákon č. 167/ 1999 Sb., kterým se mění zákon č. 1/1991 Sb., o zaměstnanosti. Tato novela se zásadním způsobem dotýká práv a povinností zaměstnavatelů. V oblasti zaměstnávání osob se změněnou pracovní schopností (ZPS) a s těžším zdravotním postižením (ZPS-TZP) dochází k významné změně s účinností od 1. ledna 2000. Ustanovení § 24 zákona o zaměstnanosti nově upravuje práva a povinnosti zaměstnavatelů při zaměstnávání osob se ZPS a ZPS-TZP. Kromě základních povinností stanovených v § 24, odst. 1 (např. hlásit úřadu práce volná pracovní místa a jejich obsazování, vytvářet místa pro ZPS a rozšiřovat možnost jejich zaměstnávání či věnovat zvláštní péči zvyšování jejich kvalifikace) mají zaměstnavatelé povinnost zaměstnávat ZPS ve výši povinného podílu v poměru k počtu zaměstnanců podle nařízení vlády č. 228/ 2000 Sb. Tuto povinnost mohou zaměstnavatelé plnit třemi způsoby, uvedenými v § 24 odst. 3 zákona o zaměstnanosti, a to buď samostatně nebo jejich vzájemnou kombinací.


Jedná se o:

zaměstnávání občanů se změněnou pracovní schopností v pracovně-právních vztazích, odebírání výrobků od zaměstnavatelů zaměstnávajících více než 55% zaměstnanců se změněnou pracovní schopností nebo zadávání výrobních programů těmto zaměstnavatelům, odvod do státního rozpočtu.

Informace


Tipy!

Zavinovačky pro miminka »

Nebesa nad postýlku »

Ložní povlečení »


Dopravné
již za 98,-

ZDARMA
od 2500,-

InformaceChráněná dílna - Chráněná dílna chráněná dílna, náhrdní plnění, invalidní důchod

  chci objednat 777 813 434, info k objednávce 608 933 353

EUR

  Ověřeno zákazníky

Super výběr!

Kvalitní zboží!
Rychlost ušití na míru

  Pro přátele

delicious tanatex            bytový textil Tanatex  bytový textil Tanatex  Instagram  wikipedia tanatex  tanatex Vimeo

 

 
 máte dotaz sdílet  tisk
© 2019 Insion